Методична робота є важливою складовою освітнього процесу й спрямована на забезпечення реалізації цілей освітньої діяльності коледжу. Її ключовим завданням стає не лише вдосконалення педагогічної майстерності викладачів, а й постійний пошук інноваційних методів та підходів до навчання, що відповідають сучасним вимогам та викликам.
Головними принципами інноваційно-дослідницької та методичної роботи в коледжі є оперативність, мобільність, випереджувальний характер, оптимальне поєднання індивідуальних і колективних форм, практична спрямованість. Методична рада коледжу, як координуючий орган методичної роботи, відіграє ключову роль у реалізації цих принципів. Її діяльність базується на тісній співпраці з адміністрацією коледжу, викладацьким складом та здобувачами освіти. Це дає змогу забезпечити ефективність методичної роботи та сприяє вдосконаленню освітнього процесу.
Методична робота в коледжі має системний характер, ведеться у різних напрямах, формах, охоплює різні сторони діяльності закладу освіти.
Відповідно до Стратегії розвитку ВСП «Сарненський педагогічний фаховий коледж РДГУ» на 2022-2030 роки (введений в дію наказом від 30.12.2021 року №01-01/127) методична робота у коледжі постійно спрямована на:
- формування та постійне оновлення нормативної бази фахового коледжу в умовах імплементації нового законодавства, удосконалення існуючої системи внутрішньоколеджних Положень;
- організацію освітнього процесу у тісному поєднанні з інноваційно-дослідницькою і творчою робою студентів;
- вибудові системи співробітництва з Рівненським державним гуманітарним університетом;
- розвиток наявної ефективної системи інтерактивно-дистанційного навчання для проведення освітнього процесу у дистанційному форматах;
- оптимізацію ресурсного забезпечення навчально-методичні комплекси освітніх компонентів;
- забезпечення дотримання академічної доброчесності працівниками та студентами фахового коледжу;
- створення нових та розвиток існуючих електронних освітніх ресурсів;
- забезпечення механізму щорічного професійного розвитку педагогічних працівників за різними формами підвищення кваліфікації, стажування на відповідних кафедрах РДГУ та Рівненського ІППО;
- створення умов для реалізації науково-дослідницької, інноваційної, творчої, видавничої діяльності педагогічних працівників;
- сприяння академічній свободі та професійній мобільності педагогічних працівників, опанування інноваційними технологіями, педагогічному зростанню.
Методична тема: «Забезпечення сучасного інноваційного електронно-інформаційного освітнього середовища як умова успішного формування професійних компетентностей майбутнього випускника».
Активними формами навчально-методичної роботи педагогічного колективу є: педради, засідання методичної ради, адміністративні наради, засідання СНТ «Стимул», педагогічні семінари, «круглі столи», конференції, майстер-класи; психолого-педагогічні консиліуми; творчі групи, творчі лабораторії, творча група керівників академічних груп, зустрічі з фахівцями КУ «Сарненський інклюзивно-ресурсний центр» Сарненської міської ради, Центру психосоціальної підтримки «Життя», співробітниками Рівненського природного заповідника, працівниками Сарненського історико- етнографічного музею, працівниками Центру безоплатної правової допомоги, лікарями Центру контролю і профілактики хвороб та КНП «Сарненська ЦРЛ», педагогами закладів освіта міста та району.
Результати інноваційно-дослідницької та навчально-методичної роботи викладачів висвітлюються на освітянських заходах різного рівня та при проведенні заходів Тижнів ЦК, у ході, яких результати проєктної роботи викладачів та студентів презентують у формі інформаційних вісників, відкритих засідань предметних гуртків, показових навчальних занять, виступів на науково-теоретичних конференціях, науково-методичних семінарах та ін.