В умовах сьогодення виникає необхідність підготовки майбутніх учителів, які можуть не лише навчати учнів, а й самостійно навчатися. Значну роль у процесі самоосвіти відіграють уміння й навички здійснювати науково-дослідницьку діяльність.
Саме науково-дослідницька діяльність студентів в позааудиторний час є одним із найважливіших засобів формування висококваліфікованих фахівців. Нею передбачається:
- участь у роботі наукових гуртків, проблемних груп, творчих секцій тощо;
- проведення досліджень у межах творчої співпраці з іншими установами міста;
- написання статей, доповідей, інших публікацій.
Студентське наукове товариство «Стимул» є добровільним об’єднанням студентів, що займаються науково-пошуковою та дослідницькою роботою у позааудиторний та навчальний час, створеним на підставі спільності інтересів.
Метою СНТ “Стимул” є: розвиток творчого мислення, індивідуальних здібностей, дослідницьких навичок студентів, дозволяє здійснити підготовку ініціативних фахівців, розвивати наукову інтуїцію, глибину мислення, творчий підхід до сприйняття знань та практичне застосування у вирішенні певних посталих завдань.
Здобувачі освіти та викладачі коледжу як наукові керівники та куратори беруть активну участь і отримують відповідні нагороди у різноманітних творчих конкурсах та онлайн-олімпіадах.
Члени СНТ "Стимул" є активними учасниками конференцій різного рівня (VІІІ Всеукраїнська студентська наукова конференція "Волинська весна: перші паростки науки", IV Всеукраїнська студентська науково-практична конференція "НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА В ДІЇ" (Рівненський державний гуманітарний університет), ХІ Всеукраїнська науково-практична студентська інтернет-конференція «Науковий простір студента: пошуки і знахідки» (Український державний університет імені Михайла Драгоманова).
З нагоди 105-річниці від дня народження В.О. Сухомлинського було проведено конференцію «Василь Сухомлинський і сучасність» за участі членів СНТ «Стимул» та викладачів коледжу. Результати наукових досліджень вміщені у збірнику матеріалів конференції.
Окрім цього, робота науково товариства здійснювалась у рамках загальноколеджного проєкту «Мій рідний край, моє Полісся дороге». Результати проєкту було презентовано на підсумковій конференції «На ниві перших наукових досліджень». Студенти досліджувли біологічну антропологію поліщуків, їх ментальні традиції, особливості поліського діалекту, познайомили нас з вулицями нашого міста, розкрили красу бурштину та дали можливість насолодитись автентичних співом поліщуків.
Студентське наукове товариство - це не тільки можливість для особистого і академічного зростання, але і місце, де можна зустріти однодумців, знайти нових друзів і внести свій вклад у розвиток науки та процвітання нашої держави!